A forma- és színpárosítás stratégiai játéka, egy jól felismert lehetőség és máris utolsóból az első lehetsz. A pontszámok nyomon követése precizitást követel. A játék felfogható a dominó és a scrabble keverékének.
A MENSA társaság ajánlásával!
A doboz tartalma:
- 108 db (3x36) szín és forma sorozat elem
- 1 db zsák
- 1 db játékleírás
A játék lényege:
Szín és forma sorozatok készítése és kiegészítése, úgy, hogy a legtöbb pontszámot tudjuk elnyerni. Stratégiai gondolkodás és jó helyzetfelismerés.
A játék kezdete:
A játékhoz szükség lesz papírra és ceruzára, hogy az eredményeket követni lehessen. Helyezzük mind a 108 elemet a zsákba.
Minden játékos 6 db elemet húz a zsákból, amit nem mutatnak meg egymásnak. Az a játékos kezd aki a leghosszabb szín vagy forma sorozatot tudja elsőre kirakni, (a sorozatban nem lehetnek dupla elemek). Ha senkinek sincs sorozata, akkor a legidősebb játékos kezdi a játékot. A játékosok az óramutató járásával egyezően követik egymást.
A játék:
Amikor Te következel akkor a következő három dolog közül választhatsz:
1. Hozzáadsz egy elemet az asztalon lévőkhöz és utána húzol egyet a zsákból, hogy hat darab legyen a kezedben.
2. Kettő vagy több elemet adsz hozzá, minden elemnek amit kiadsz a kezedből egyezőnek kell lennie ( szín vagy forma szerint). A kirakott elemeknek egy sorban kell lenniük, de nem feltétlenül kell egymással érintkezniük (rakhatsz egy sorozat két végére) Annyi elemet kell húzni a zsákból amennyit leraktál.
3. Becserélheted akár az összes elemedet új elemekre.
Sorozatok építése:
Minden elemnek kapcsolódnia kell egy sorozathoz. Kettő vagy több elem ami kapcsolódik az egy sorozat lesz. Egy sorozat mindig egy adott színből vagy egy adott formából áll. A sorozathoz csak olyan elem adható amely megfelel az adott sorozat tulajdonságainak (szín, forma). Gyakran előállhat olyan helyzet amikor bizonyos helyekre nem lehet elemeket rakni.
Egy forma sorozatban egy színből csak 1 db lehet, ez igaz a szín sorozatra is, tehát egy szín sorozatban két egyforma forma nem lehet! Pl. Egy sárga sorozatban a sárga kör csak egyszer szerepelhet.
Címletek cseréje:
amennyiben a játékos nem kíván rakni, úgy kicserélheti a címleteit. A középen elhelyezett zsákból annyit kell húznia amennyi címletet vissza akar tenni, amikor a csere megtörtént a zsák tartalmát összekeverjük.
Pontozás:
A játékosok annyi pontot kapnak, amennyi elem van egy általuk felépített sorozatban, tehát ha kiegészítenek egy adott sorozatot akkor azért az egész sorozat értékét megkapják. +6 pont jár annak a játékosnak aki egy 6-os sorozatot befejez. Ezt nevezik "Qwirkle"-nek. A "Qwirkle" 12 pontot ér, 6 a sorozatért + 6 bónusz. A hatos sorozatban azonos színeknek de különböző formáknak vagy azonos formáknak de különböző színeknek kell lenniük. Hatnál hosszab sorozat nem megengedett.
Aki előszőr lerakja az összes címletet + 6 pontot kap.
A játék vége:
Amikor elfogynak a zsákból az elemek a játék addig folytatódik amíg valaki ki nem rakja a kezében lévő összes elemet.
Az a játékos lesz a nyertes aki a legtöbb pontot össze tudja gyűjteni.
Stratégiai tippek:
Annál több pontot tudsz gyűjteni minnél több sorozatot egészítesz ki egyszerre.
Vigyázz, hogy ne építs 5-ös sort mert akkor az ellenfeleidnek könnyű "Qwirkle"-t csinálni.
Tarsd számon az elemeket, ha pl. egy piros körre van szükséged ahhoz, hogy Qwirkle-t csinálj, számold meg az asztalra
kirakott piros köröket, hogy nincs e mindegyik kirakva.
Jellemzők | |
Kinek ajánljuk | Fiúk és Lányok |